Logo 7

Mucizeler Merkezi olarak 2014 yılında “Her insan bir mucizedir” felsefesiyle yola çıktık. Bireylerin ve kurumların yeteneklerini ve potansiyelleri keşfetmek, kendilerini tanımalarını sağlamak ve geliştirmek daima ana hedefimiz oldu. Bu hedefle çıktığımız yolda geliştirmiş olduğumuz Özgün Yetenek Sistemi ve Maestro Liderlik Sistemi ile Türkiye’de ilk olan hizmetlere imza attık. Kurulduğumuz günden bu yana da, bize başvuran tüm birey ve kurumlara, bilimsel, etik değerlere bağlı, güvenilir ve bütünsel çözüm yolları sunuyoruz.

Misyonumuz

Bireylerin ve kurumların, kendilerini gerçekleştirebilmek, doyumlu, verimli, başarılı, kalıcı iyilik halini oluşturabilmek, kendilerine uygun bir yaşam sürmelerine katkı sağlamak adına, bilimsel, etik değerlere bağlı, güvenilir ve bütünsel bir yaklaşımla, var olan özgün yetenek ve potansiyellerini ortaya çıkararak kendilerini geliştirmelerini sağlamak.

Vizyonumuz

Türkiye’de en yetkin ve lider yetenek araştırma ve geliştirme merkezi olmak.

MELTEM

EMİR

Tüm hikayem, dokuz yaşımda dans öğretmenimin  “Sen müziğe çok yeteneklisin” cümlesiyle başladı, daha sonra konservatuvarın özel yetenek sınavını kazanmamla devam etti.  Konservatuvardaki hocamın “Sen aslında yetenekli değilsin, çalışarak yapıyorsun” sözüyle de tepetaklak oldu.  Bu cümleyi duyduğum an kendimi yetersiz ve eksik hissetmiştim. Eve gidip saatlerce ağladığım o günü hala unutmam. Sonrasında da “yetenek” kelimesi hep ayağıma dolandı.

“Sen yetenekli değilsin”

Kim bilir kaç çocuk duymuştu bunu, kaç insan bu yüzden yeteneksiz olduğuna inanmıştı. Bu cümleyi ilk duyduğumda 2002 yılındaydık. Ve o gün bir söz verdim kendime, bu kelimenin artık bir çocuğun, bir insanın hayatını mahvetmemesi için elimden geleni yapacaktım.

O günden sonra her sorduklarında aynı şeyi söyledim, defterlerime hep aynı hayali yazdım.

“İnsanların yeteneklerini keşfedebileceğim, varolan potansiyellerini ortaya çıkarabileceğim bir şey yapmak”

16 yıl boyunca “yetenek” alanını araştırdım. Her gün aynı parolayla çıktım yola ve hep aynı şeye inandım.

Her İnsan Yeteneklidir.

Üniversite bitip de, yüksek lisansım için yurt dışına gittiğimde araştırmalarımı bu alanda yürüttüm. Daha sonra kendi ülkeme döndüğümde 16 yıl önce kurduğum hayalimi gerçekleştirmek için  Türkiye’de ilk olan “Özgün Yetenek Sistemi” ni oluşturdum. Şimdi de kendi keşif yolculuklarına beni davet eden tüm danışanlarımla birlikte, mesleğimdeki ilk günkü heyecanımla onlara eşlik ediyorum.

2001 yılında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, özel yetenek sınavını kazanarak, yaşamında yetenek alanı ile ilgili süreci başlamış oldu. Aynı üniversitenin lisans bölümünden dereceyle, onur öğrencisi olarak mezun oldu. Daha sonra master çalışmalarını, önce Bulgaristan’da daha sonra da Almanya’da yetenek araştırmaları yaparak sürdürdü. St. Clements Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde “Psikolojik ve Öznel İyi Oluş ve Yetenek” ilişkisini araştırdığı yüksek lisans teziyle master programını başarıyla tamamladı. İngiltere merkezli ve uluslararası diploma ve sertifikasyon sunan bir kuruluş olan Association for Coaching (AC) tarafından onaylanmış en büyük akredite programı olan İleri Düzey Koçluk Diploması ve Usta Koçluk Programını tüm kurumsal danışmanlık ve koçluk modülleriyle tamamladı. Ayrıca yine aynı kurumun NLP Master programını da başarıyla tamamlamıştır. Bu süreçte yetenek alanındaki 16 yıllık araştırmalarını ve uluslararası geçerliliği olan sertifika ve diploma programlarından edindiği deneyimlerini bir araya getirerek, Türkiye’de ilk olan “Özgün Yetenek Sistemi”ni oluşturdu.

 

Bugüne kadar, birden fazla özel ve devlet okulunda, üniversitelerde, kültür merkezlerinde seminer ve eğitimler düzenledi. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere pek çok kişinin yeteneklerini ve potansiyellerini ortaya çıkarmada, kariyerlerini ve kendi yaşamlarını yönetebilmelerine danışmanlık yapmaktadır.

 

Meltem KARATAŞ halen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Aura Psikoterapi ve Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen “Sanatla Terapi ve Yaratıcılık” eğitimine devam etmekte ve University of NorthWest'te Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında doktora yapmaktadır. Kurucu ortağı olduğu Mucizeler Merkezi’nde  yetenek uzmanı olarak, bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Çalışmalarını daima “her insan yeteneklidir” felsefesinden yola çıkarak, insanların içindeki potansiyeli keşfetmeleri ve yaşamlarında fark yaratmaları için adamıştır.

Meltem Hakkımda - Küçük